DCIM100GOPROGOPR2309.
2
1
IMG_0259

Sherbime

Parkim Publik me Pagese
Eco Parking
Terminali Autobuzave Nderqytetas

Parkime

Tarifat e parkimit në Tiranë, Zere: Ja ku do paguani dhe ku do ta keni falas

Javën e shkuar Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi me votat e shumicës ndarjen e Tiranës në 3 zona për parkimin si edhe tarifat përkatëse. Por, si do te funksionojë kjo skemë? Në studion e “Revistës Televizive të Mbrëmjes” ishte e ftuar këshilltarja e kryebashkiakut Erion Veliaj, Eglantina Zëre, e cila edhe sqaroi ndarjen e re […]

Më shumë

Terminali i Autobuzave

Tiranë, autobuzët e linjave ndërqytetase, tashmë me një stacion të ri – Sheshi Shqiponja

Stacioni i autobuzëve ndërqytetës pranë Stacionit të Trenit do të zhvendoset prej aty për t’i hapur rrugë punimeve të bulevardit të ri. Bashkia e Tiranës ka njoftuar sot se “duke filluar nga  data 6 shtator, stacionimi i autobusëve ndërqytetës në sheshin pranë Stacionit të Trenit do të ndërpritet në mënyrë përfundimtare. Deri në ndërtimin e  terminalit […]

Më shumë


Lajmerime

Parkimet në Tiranë, Rezidentët nuk do të paguajnë tarifën prej 20-100 lekë orën

TIRANË – Kryeqyteti do të ketë 71 rrugë me pagesë, me çmim nga 20 deri në 100 lekë ora, ndërsa rezidentët nuk do të paguajnë kur parkojnë makinën në zonën e tyre. Kështu shprehet në një intervistë për Report Tv drejtoresha e agjencisë Tirana Parking Eglantina Zere. Ajo thotë se qytetarët jo rezidentë nuk do të […]

Më shumë